Úvod - něco informací o Quadraxu Neverending

Tyto stránky, jakož i celý Quadrax Neverending, jsou určeny především skalním fanouškům celé série. Automaticky předpokládám, že všichni, kdo toto budou číst, znají Quadrax X a dohráli ho. Pokud ne, je nejvyšší čas, aby se se sérií Quadrax seznámili. Ale rozhodně ne tímto dílem! Quadrax Neverending začíná totiž tam, kde skončila desítka - a to včetně obtížnosti. Takže nováček by byl absolutně zaskočen složitostí hned u úvodních levelů a znechuceně by hru odinstaloval. Také příběh přímo navazuje na QX a bez jeho znalosti nedává smysl. Tolik asi klasické varování na úvod.

Co dále říci o této hře? Quadrax Neverending běží na modifikovaném enginu Quadraxu X, který byl upraven tak, aby zvládal dynamické načítání levelů a všech jejich prvků. Samozřejmě si ponechává všechny benefity co měl předchozí QX, jako Full HD rozlišení při šedesáti FPS atp. a přidává k nim některé svoje novinky, jako jsou plynulé přechody jednotlivých skladeb na základních obrazovkách hry, vylepšenou synchronizaci refreshe monitoru, přesnější zobrazování uplynulého času a další. Novinek je spousta a postupně budou zvěřejňovány v sekcích Novinky a Deník vývojáře. Přestože se může starým matadorům série zdát, že Quadrax už dostatečně znají a nepotřebují o něm vědět nic nového, i jim doporučuji přečíst si alespoň první kapitolu sekce O hře, kde se dozví základní informace o rozdílnosti Quadraxu Neverending vůči jeho předchůdci.

Pozorným čtenářům jistě neuniklo, že tento web má naprosto odlišnou podobu jak všechny předchozí. Rozhodl jsem se dát sbohem černé a jiným tmavým barvám a zkusil vytvořit alespoň trochu moderně vyhlížející stránky. Vzhledem k tomu, že je na nich opět mnoho nového textu, budu vděčný za všechny připomínky - jak k funkcionalitě webu, tak i k případným překlepům či gramatickým chybám.

Hru si můžete stáhnout ze stránky Download.© 2000-2021